У Росії суд відмовився повертати Siemens газові турбіни в Криму


 

Арбітражний суд Москви 14 грудня відмовився задовольняти позов німецької компанії Siemens до російського концерну "Технопромекспорт" по поверненню двох газових турбін, перемешенных в Крим. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс".

У Siemens заявляли, що поставка двох газових турбін в Крим була незаконною і відбулася за спиною компанії, що підтвердило проведене власне розслідування.

При цьому компанія-відповідач "Технопромекспорт" заявила, що при модернізації турбін були використані російські ноу-хау, закуплено додаткове обладнання, компанія понесла витрати на транспортування, установку обладнання і сертифікацію.

У Siemens перед стартом судового розгляду також додали, що готові передати російській стороні 150 млн євро, якщо отримає свої турбіни назад. Суд прийняв рішення залишити їх Криму.

Нагадаємо, на початку липня 2017 року розгорівся скандал навколо поставок газових турбін німецького концерну Siemens в обхід санкцій Європейського Союзу в окупований Крим. В німецькому концерні Siemens заявили, що щонайменше дві газотурбінні установки, які він поставив для проекту в Росії, були доставлені на територію окупованої Криму проти його волі. Спочатку в РФ заперечували факт таких постачань, але згодом дочірня структура російської корпорації "Ростех" "Технопромекспорт", яка купила газові турбіни Siemens у спільного підприємства німецької компанії та "Силових машин", підтвердила факт їх поставки в Крим після модернізації.

Через переміщення турбін в Крим Євросоюз ввів санкції проти російських партнерів Siemens і заступник міністра енергетики РФ Андрія Черезова.

Зі свого боку, в Росії заявили про "глибоке співчуття" з-за нових санкцій ЄС і залишили за собою право на відповідь.

 
Статья прочитана 1 раз(a).
 
Еще из этой рубрики:
 
Twitter
Архивы
Наши партнеры
Читать нас
Связаться с нами
info.pravda.red@gmail.com