АНАЛИТИКА, НОВОСТИ, ПОЛИТИКА

Під час Євромайдану Україна була за крок від того, щоб стати частиною Росії, – Ющенко.

 

Третій президент України Віктор Ющенко переконує, що від чергового повернення у московську колонію Україну врятувало нове покоління, щоправда у підсумку цих талантів не допустили до влади.

«Просто чотири роки тому… Ми зараз часто повертаємося до цього великого часу, тому що насправді ми були за крок від того, щоб повернутися в московську колонію… І врятувало Україну в листопаді 2013-го – на початку 2014 років як раз найбільш молоде, найбільш віддане та таке покоління, що мислить найцікавіше. Я не кажу, що у них багато досвіду або практики, але це найкраще українське покоління. Але коли ми говоримо про політичну конструкцію», – підкреслив третій український президент.

За його словами, після Майдану, щоб відфільтрувати ці таланти та не пустити їх до влади, потрібно було зробити дві речі.

«Річ перша: п’ятивідсотковий бар’єр. Зрозуміло, що з Майдану жодна політична сила 5% не бере. За визначенням не бере. Потрібен досвід, практика, спадкоємність якась, гроші та повинна бути велика підтримка. А друга річ, друга норма, що обмежує: партія, яка йде в парламент, повинна бути зареєстрованою щонайменше 12 місяців тому», – зауважив політик.

Водночас Ющенко пояснив, що молода хвиля хоч і створила унікальний цікавий політичний рух, але його не формалізуєш у партію, тому що партія на виборах нічого не вартує, однак, якщо ти не купиш її з документами, то і 5% не візьмеш.

«І, мені здається, це найнеприємніше, що призвело до того, що ми сьогодні маємо слабку політичну систему», – додав Ющенко.

Comments are closed.